پرسش و پاسخ
تصاویر ترکیه
سفر به ترکیه
دیدنی های ترکیه
درباره ترکیه
صفحه اصلی
 آنتالیا  
Antalya
آنتالیا
- از کدام مناطق آنتالیا بازدید کنیم ؟
- آیا در آنتالیا خرید کنیم یا خیر ؟
- مراکز خرید در آنتالیا کجاست ؟
- در آنتالیا چه هتلی را انتخاب نماییم ؟
- اماکن تفریحی در آنتالیا ؟
- نحوه سرویس و امکانات تفریحی هتل ها
- منطقه کمر کجاست ؟


آنتالیا کجای دنیاست؟

اون اوایل که رفتن به آنتالیا مد شده بود هم میگفتن که این شهر جزیره است ، بعد میفهمیدن که نه بابا بندره اما چه بندری؟ این شهر یک بندر توریستی هست که سال 1980 تبدیل شده به محل استراحت توریستهای که از خارج ترکیه براحت آفتاب ، ساحل زیبا و دریای سالم میآیند به انجا .
انتالیا باید بگم که آنتالیا مرکز استان آنتالیاست ، شهرهای مهم اون عبارتند از آنتالیا، آنالیا، سیده، کمر .معمولا مسافرین ایرانی به چه مناطقی از آنتالیا میرن؟

بیشتر درشهر انتالیا و یا مناطق اطرافش مستفر میشن، شهر انتالیا به دو قسمت شرق که به او اصطلاحا لارا میگن ، منطقه غرب که به اون کونی آلتی میگن تقسیم میشه.نا گفته نماند که مناطق دیگری هم در شهر وجود دارد اما بیشتر هتلها در این دو منطقه که اسمش برده شد، قرار دارد.
در منطقه لارا که از بلوار لارا شروع میشود ، در ابتدا شما هتل ددمان را میبیینید، هتلها ادامه دارند تا به هتل کلاب سرا که از قدیمترین هتلهای 5 ستاره قراردارد. بعد از این منطقه ، بلوار کندو (منطقه کندو قراردارد) در این منطقه به همراه 30 هتلی در کنار هم ساخته شده اند و هرروز بر تعداد ان افزوده میشود تقریبا بسیار نوساز هست و عمری کمتر از 10 سال دارد. در منطقه لارا ساحل بصورت صخره ایست و تمام هتلها ساحل صخره ای دارند(بغیراز هتل کلاب سرا)و اما در منطقه کندو تمام هتلها دارای ساحل شنی بسیار زیبامیباشند .
در منطقه کونی که غرب آنتالیا را فرا گرفته تعدادی از هتل فالز شروع میشود و به هتل پروتوبلو ختم میگردد.همگی دارای ساحل شنی هستن و امکان استفاده از دریا بصورت اختصاصی در آنها هست .آیا در آنتالیا خرید کنیم یا نه؟

چرا که نه در انتالیا هم میشود خرید کرد ، اما مکان و نوع جنس بسیار مهم است ، خیلی ها فکر میکنند که چون این شهر توریستی هست ، نمی شود در ان خرید کرد. اما این بزرگترین اشتباه است .زیرا مردم بسیاری که در حقیقت بومیان این شهر هستن ، از همین مراکز خرید داخل شهر خرید میکنند و معمولا اجناس قیمتشان در تمام ترکیه به اندازه هست.مراکز خرید در انتالیا کجاست؟

مراکز خرید در انتالیا در سه قسمت متمرکز شده است ، اول در مرکز شهر در خیابانهای گولوک (میتوانید البسه بقیمت مناسب بخرید) ، آتاتورک و ایشیک لار در این دو خیابان مرکز مارکهای معروف ترکی و بوتیکهای خوب شهر هست. اما آنتالیا دو مرکز خرید بزرگ هم داره قابل توجه مارک بازها یکی از این مراکز خرید در غرب آنتالیا در ابتدای منطقه کونی آلتی قرار دارد بنام میکروس ، در آن 110 مغازه که همگی برندهای پوشاک معروف غیر ترک هستن و دیگر دپو که در جاده فرودگاه قرار دارد.در آنتالیا چه هتلی رو انتخاب بکنیم؟

کلا در منطقه آنتالیا هتلها بر اساس فلسفه خواستی طراحی و ساخته میشوند ، به جرات میشود گفت بعد از لاس وگاس ،این دومین منطقه دنیااست ، که هر کس بر اساس سلیقه و بودجه خودش میتونه هتل جهت اقامت انتخاب بکنه.
اما برای تعیین هتل باید معیارهای در نظر گرفت.

1-نحوه سرویس هتل:بهترین نوع سرویس برای توریستهای ایرانی سرویس ALL و UALL هست ، چون در این شرایط برای ما ایرانی ها اکثرا به جاهای تاریخی زیاد علاقه ای نشون نمی دیم ، دوست داریم استراحت بکنیم و از هتل لذت ببریم ، بهترین فاکتور محسوب نمی شه . دیگه لازم نیست که هزینه ای بابت خورد و خوراک بپردازیم .

2- امکانات تفریحی هتل: باید هتلی را انتخاب کرد که در وهله اول امکانات آبی مناسبی داشته باشد. هم دارای استخر سرپوشیده (در جهت استفاده در نوروز)هم دارای سرسره و استخرهای بزرگ جهت تابستان باشه.حتما محلی داشته باشد بچه هابتونند در اونجا سرگرم بشند، والدین چند دقیقه ای به خودشون برسند.
بغیر از اون سرگرمهای غیر بابی مثل بولینگ، دارت و زمین تنیس و زمین فوتبال و غیره هم داشته باشد.

منطقه کمر :

کمر در 45 کیلومتر غرب آنتالیا قراردارد، شهرک کوچکی است که دارای بندر توریستی ، مشتمل بر چندین هتل و مراکز خرید ، رستوران ، بار و دیسکو میباشد.و در زمان توریست رونق داردو بعد از این زمان بیشتر مغازها و هتلها تعطیل میباشد.
زمانی که میگوییم فلان هتل در کمر است امکان دارد این هتل در مسیر آنتالیا – کمر قرارداشته باشد.در مسیر تعدادی مراکز توریستی که شامل هتلهای 4 و 5 ستاره ساحلی ، مراکز خرید قراردارد. که این مناطق عبارتند از بلدیبی 1، بلدیبی2،گوینوک میباشد .در این مناطق بسیاری از هتلهای معروف مثل کوئین الیزابت و یا سان گیت قراردارند.
بلک کجاست؟این منطقه در شرق آنتالیا است و تقریبا در 40 کیلومتری آنتالیا قراردارد.بزرگترین منطقه توریستی و گلف اروپاست و تمام هتلهای 4 و 5 ستاره آن دارای ساحل شنی و زمین گلف میباشد.راستی تو آنتالیا جای برای تفریح هست؟

اولین تفریح مفرحی را که به شما پیشنهاد میکنم ، رافتینگ هست که در منطقه بش کوناک انجام میشه ، حتما برید و ازش لذت ببرید، به شما قول میدم ناراضی بر نمیگرددید.
2-فرصت کشتی سواری روی دریای مدیترانه را از دست ندید.بسیار لذت بخش است.
3- اگه اهل دیدن جاهای تاریخی هستید آنتالیا مرکز این مناطق است . شما میتونید یک نصفه روز رو برید در کالیچی و از انتالیا ی دوره سلجوقی بازدید کنید فوق العاده است.
4-سری به منطقه پرگه بزنید و از شهر زیبا وباستانی پرگه دیدن کنید و در بین راه از آسپندوس بزرگترین مهد تئاتر دنیا دیدن به عمل آورید.
5- حتما سری به سیده بزنید و ببنید رم باستان چه کرده در این شهر.
آنتالیا یکی از بزرگترین و توریستی ترین شهرهای کشور ترکیه ( Antalya Turkey )
.:: Copyright 2014 - Sapyna web Service ::.

All rights reserved