پرسش و پاسخ
تصاویر ترکیه
سفر به ترکیه
دیدنی های ترکیه
درباره ترکیه
صفحه اصلی
 قونیه  
Goonie
قونیه
- قونیه کجاست؟
- در مقبره مولانا چی میگذرد؟
- در تور قونیه چه بخریم؟
قونیه کجاست؟در مرکز ترکیه قرار دارد شهری که در زمان سلجوقیان پایتخت این قرار داشته است.

تو قونیه چه خبر است؟شاید هر کس به قونیه نرود و اما کسی که به این شهر میرند دنبال عشق و حقیقت خاصی هستند. شاید به جرات بگم یکی از برزگترین منابع انرژی در دنیا است.تو مقبره مولانا چی میگذره؟
جلوی در مقبره مولانا باید بلیط بگیرید ، وارد محوطه مقبره میشید ، داخل محوطه 3 ساختمان وجود دارد ، که اولی مزار تعدادی از عرفا قرار دارد. و ساختمان اصلی که همان خانقاه اصلی و مزار مولانا و مریدانش قرار دارد ، به هنگام ورود باید با به پا کردن کفش پوش نایلونی وارد ساختمان گردید.
لازم به ذکر است که درب ورود و خروج از ساختمان مجزا میباشد.
به هنکام ورود به ساختمان در سمت راست شعری از مولانا را میبینیدو در سمت چب یک در لنگه در خراطی شده بسیار زیبا قرار گرفته . وارد کریدور اصلی که میشوید نوای نی و طبلا را میشنوید که تائیر زیادی در محیط دارد.
سمت راست سالن مقبره مریدان و شاگردان مولاناست و همیجور که جلو میروید به مرقد مولانا میرسید ، آنچه بر روی این مقبره ها خود نمایی میکند کلاهای دوره سلجوقی است که بر روز مقبره قرار دارد. بر روی مقبره مولانا 2 گلاه برزگ که نسبت به سایر کلاه ها بسیار مشخص است خودنمایی میکند.قبر مولانا بسیار مشخص ودر سر پیچ قرار گرفته ، در اونجا عده ای مردم قونیه را میبنید که در جلو قبر در حال دعا کردن هستن ، در سالن روبروی تعدادی قران ، تسبیح و فرش جهت بازدید قرار گرفته است.تور قونیه چی بخریم؟
پشت مزار مولانا تعداد زیادی مغازه قرار دارد که هر کس میتونه به راحتی از اونجا صنایع دستی که بیشتر شامل عروسکهای هستند در حال سماع ویا نوازندگان الات عرفانی رو به راحتی پیدا کرد، علاوه بر اون میتونید سی دی موزیک عرفانی ، کتاب ، و دستنوشتهای اشعار مولانا را بخرید.
علاوه بر اینها قونیه مرکز چرم کشور ترکیه هم هست ، در مراکز خرید میتونید بهترین محصولات چرم رو پیدا کنید.

.:: Copyright 2014 - Sapyna web Service ::.

All rights reserved