پرسش و پاسخ
تصاویر ترکیه
سفر به ترکیه
دیدنی های ترکیه
درباره ترکیه
صفحه اصلی
 استانبول  
Istanbul
استانبول
- چرا آکسارای ؟
- درباره عثمان بی ؟
- در تکسیم به کجا برویم ؟
- مرتر کجاست ؟
- مناطق دیدنی استانبول
- تفریحات شبانه در استانبول
- نکات ایمنی در استانبول !
این شهر بقدر بزرگ که تا بحال کسی پیدا نشده که بگه تمام این شهر زیر پا گذاشتم و یا بلدم، حتی خود مردم استانبول هم بخوبی تمام مناطق شهر بلد نیستن.

اگه قصد سفر به استانبول داری اولین چیزی که مهم ، دلیل سفر هست و چقدر میخوای هزینه برای بپردازی. اگر قصد تجارت و خرید را داری ، من به شما محله آکسارای را توصیه میکنم.چرا آکسارای :
زیرا این منطقه مرکز فروش عمده پوشاک ، کیف ، کفش و پارچه هست، و در این منطقه شما به راحتی میتونید بهترین پوشاک رو بصورت عمده خریداری کنید . در ثانی این محل نزدیک مراکز تاریخی استانبول هم هست (میدان سلطان احمد ، ایا صوفیه ، مسجد سلطان احمد و کاخ ) البته باید بگم تمام کسان دیگری هم برای گردش میان استانبول از اینجا خرید میکنند.حالا از کجای آکسارای خرید بکنیم؟

خیابان آکسارای یا محله آکسارای به چندین محله تقسیم میشه ، برای خرید پوشاک ، شما متونید در خود خیابان اصلی و یا به خیابان فرعی که به اون لاللی میگن برین ، اما پارچه فروشها در محله شاهزاده باشی (شهزاده باشی) قرار دارند. برای خرید کیف ، کفش نرسیده به میدان سلطان احمد بهترین جای ممکن هست. البته باید متذکر بشم که تو این خیابان بازار قدیمی استانبول هم وجود داره بنام گرند بازار معمولا توریستها میرن اونجا مرکز طلا و صنایع دستی هست ، حتما به اونجا سری بزنید.
شما از آکسارای میتونید به وسیله مترو به سایر مناطق استانبول برید ، راستی قیمت بلیط مترو 1.5 لیر بیشتر نیست ، راستی از فرودگاه آتاتورک تا خود آکسارای با مترو امکان پذیره.

شما در منطقه آکسارای هتلهای خوبی میتونید استفاده بکنید از نظر امکانات و هزینه بسیار مناسب هستند ، این هتلها از 3ستاره تا 5 ستاره آماده پذیرایی از شما هستن.عثمان بی چی هست؟

این عثمان بی چیز خاصی نیست بلکه نام یک منطقه نزدیک آکسارای ، که مرکز پوشاک زنانه در استانبول ، برای تمام خانمها یک بهشت واقعی محسوب میشه.اونجا شما هر جور پوشاک زنانه ای رو که فکر کنید میتونید پیدا کنید.

منطقه سلطان احمد : این منطقه درست بعد از آکسارای شروع میشه از میدان سلطان احمد و پشت اون را بهش میگن سلطان احمد، شما تو این منطقه بیشتر توریست خارجی میبینید و بس، در این منطقه بیشتر مغازه جهت فروش صنایع دستی هست و هتلهای بسیار خوبی رو میتونید اونجا با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید.
و اما تکسیم(تقسیم ) : فاصله بین آکسارای و تکسیم بوسیله یک پول روی دریای مرمره قرار داره، منطقه تکسیم از نظر موقعیت اجتماع مرکز دفاتر وکلا و پزشکان و مغازهای است که معمولا اجناس (پوشاک) بصورت اورجنال پیدا میشه.حالا باید کجای تکسیم بریم؟

برای خرید بهترین جای که میتونید برید خیابان استقلال هست، توی این خیابان شما میتونید بهترین پوشاک اورجینال ترک پیدا کنید، اگثر مارکهای معروف اونجا نمایندگی دارند. این خیابان روز شب شلوغ اکثر مغازها تا ساعت 12 شب باز هستن.در منطقه تکسیم شما میتونید هتلهای 4 و 5 ستاره بسیار لوکسی را پیداکنید ، که دارای امکانات بسیار خوبی هستن و نزدیک مراکز خرید هم میباشند ، شما احتیاج به پرداخت هزینه ایاب ذهاب نیستین .
و اما دور میدان تکسیم ، پر از رستورانهای از شما با دونر کباب ، مک دونالد ، پیتزا ، پیده و ینگن پذیرایی مکنند.
شاید برای شما سئوال باشه هزینه یک وعده غذا در استانبول چقدر میشه؟
این بستگی به این داره که شما بخواید چی بخورید ؟ راستی شاید بخواهید از بپرسید تو استانبول غذای ایرونی پیدا میشه (منظور چلوکبابه!)
توی استانبول یک کباب ترکی بستگی به وزنش داره از 1.5 لیر شروع میشه تا 5 لیر غذای کامل. من به شما توصیه میکنم که حتما اونجا از غذاهای ترکی بخورید مخصوصا لاه معجنون ، پیده، کباب ترکی و......... به شما قول میدم که ضرر نمی کنید.
و اما رستوران ایرانی چند تایی تو استانبول تو منطقه آکسارای هست ، اما به نظر من برای چند روز نمی صرفه آدم غذای ایرانی بخوره.مرتر کجاست؟

مرتر مرکز فروش البسه زنانه بصورت عمده است اما ، در زمان حراج شما میتونید بهترین بهترین لباس ، دامن و تاپ را از اونجا بخرید ، یک وقت هزینه زیاد نکنید، از آکسارای میتونید با مترو برید و برگردید ، راستی یک king burger عالی هم داره.
این از مراکز خرید استانبول جایی که میتونید بهترین خرید انجام بدین.حالا چطوری بریم استانبول ، راستی تو چه هتلی اقامت بکنیم؟

برای رفتن به استانبول راهی مختلفی هست ، هواپیما ، قطار، اتوبوس که بستگی به بوجه شما رو داره،
انتخاب هتل هم بستگی به پول توی جیب داره، هتلهای 3 ستاره در استانبول بیشتر در منطقه آکسارای قرار داره ، هتلهای بدی هم نیستن اما اگر میخواهید با هتلهای دبی مقایسه بکنید، یک اشتباه بزرگ کردید.
این هتلها برای کسانی که فقط میخوان شب در هتل اقامت بکنند بسیار مناسب هست ، سرویس در تمام هتلهای استانبول بصورت اقامت و صبحانه میباشد. و به شما سرویس ناهار و شام نمی دهند.
اما هتلهای 4 ستاره و 5 ستاره در استانبول مناسب برای خانوادها و کسانی هست که دوست دارند از سرویس بیشتر استفاده بکنند ، من هم هتلهای در تکسیم ، شیشلی، گالاتا هستن به شما پیشنهاد میکنم.

راستی استانبول جای برای دیدن هم داره؟

استانبول در کل مثل یک موزه شهری هست ، پر از مساجد قدیمی ، موزه ، ساختمانهای قرون گذشته.

حالا باید کجا بریم؟

برای دیدن همه دیدنیهای شهر استانبول باید 15 الی 20 روز وقت بزارید تا با دل سیر همه رو ببینید.اما این مدت زیاد هست.
برای دیدن استانبول ابتدا از میدان سلطان احمد شروع کنید. میدان هیپاتروم (سلطان احمد) بعد از او مسجد بسیار زیبای سلطان احمد را ببنید، سری به مسجد ایا صوفیا بزنید بسیار زیبا است تلفیقی از معماری بیزانس و عثمانی.
تا منطقه سلطان احمد هستید حتما به کاخ توپکاپی هم برید چون اگه اونجا رو نبنید اصلا چیزی ندید.
روز بعد حتما به منطقه گالاتسرای برید و کاخ دولما باغچه رو ببینید فوق العاده زیباست ، در کنار دریای مرمره قرار گرفته است ودو سرباز بسیار شق رق دم او ایستاده ، این کاخ مربوط به دوره عثمانی است و آتا تورک روزهای آخر عمرش در اونجا زندگی کرده است.
حتما یکروز وقت بزارید برید برای دیدن جزایر دریای مرمره(بیوک آدا)، میشه با یک مبلغ بسیار کم با کشتی میشه از بندر سیرکه چی بری به بیوک آدا تو جزیره رستوران زیاده ، بهترین غذای اونجا ماهی ، راستی کالسه سواری یادتون نره،با این وسیله که ترکها بهش میگن فایتون یک دور کامل میتونید بزنید تو جزیره ، اگه اهل ورزش هستید ، میتونید دوچرخه اجاره کنید ، خالی از تفریح نیست.

و اما تفریحات شبانه!
زندگی شبانه در استانبول از ساعت 10 شب شروع میشه و تا ساعت 4 صبح ادامه دارد. حالاباید کجا بریم؟
برای رفتن به دیسکو بار ،من به شما توصیه میکنم عجله نکنید، چرا؟
1-چون هر دیسکو و باری امن نیست ، میرید داخل و وقت پرداخت حساب رقمی رو مبینید که هوش از سرتون میپره، مجبور به پرداخت اون هستید!
2-امکان داره وسایل شما از جمله دوربین و غیره از شما بدوزدند
3-امکان داره تور بار یا دیسکو دعوا بشود اون موقع مفت کتک میخورید.حالا کجا بریم بابا!
1- میتونید برید برنامه شب ترکی رو ببینید که مجموعه ای از رقصهای فولوریک ترکی ، خواننده، برنامه رقص عربی و کلی برنامه دیگه
2- قایق سواری روی دریای مرمره بسیار زیباست با شام و رقص عریی
3- دیسکو وبارهای میدان تکسیم و شیشلی

نکات ایمنی در استانبول :

مگه تو استانبول خطری هم هست؟ کم نه!
1-مواظب پاسپورت خودتون باشید حتی المکان تو صندوق هتل بگذارید
2-پول خودتون تو یک جیب نذارید ، اون تقسیم کنید تو چند تا جیب
3-دوربین عکاسی ، فیلم برداری رو به گردنتون ندازدید
4-به هر ایرانی و نوشته فارسی اعتماد نکنید.
شهر استانبول در کشور ترکیه ( Istanbul Turkey )
.:: Copyright 2014 - Sapyna web Service ::.

All rights reserved